Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej

+48 663 111 633
Masz pytania? Oddzwonimy!

 

Strona główna >> Oferta

 

 

Doradztwo i montaż

Oferujemy rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie planowania i wykonania Państwa inwestycji w energię ze źródeł odnawialnych. Wspieramy firmy i prywatnych odbiorców energii.

Dzięki współpracy ze specjalistami dbamy o najwyższą jakość doradztwa, projektowania i wykonawstwa inwestycji bazujących na OZE. Nieustannie dbamy o to, by być rzetelnym i zaufanym partnerem dla wszystkich naszych Klientów.

Specjalizujemy się także w obsłudze jednostek samorządowych pod kątem realizacji projektów parasolowych z uwzględnieniem pozyskania zewnetrznego finansowania, jednocześnie wspierając w tym obszarze firmy oraz osoby indywidualne przy projektach z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Upowszechniając proekologiczne podejście do energetyki rozwijamy świadomość ekologiczną społeczeństwa. Pokazujemy, że oszczędność może iść w parze z rozwiązaniami przyjaznymi środowisku – co więcej: właśnie te rozwiązania są najkorzystniejsze ekonomicznie.
 

Dział techniczny: +48 663 633 123

 

Systemy fotowoltaiczne

Dokładnie obliczamy moc instalacji, która pokryje zapotrzebowanie energetyczne Twojego domu lub firmy. Projektujemy i wykonujemy instalację. Jeżeli korzystasz z finansowania zewnętrznego(NFOŚ, WFOŚ i inne ), przeprowadzamy Cię przez cały proces – od przygotowania dokumentów aż po finalizację transakcji i odbiór instalacji. Jesteśmy do Twojej dyspozycji – jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz wątpliwości, zawsze jesteśmy w gotowości. A Ty? Liczysz oszczędności i cieszysz się czystym powietrzem. System jest bezobsługowy, a urządzenia objęte są wieloletnią gwarancją. Patrz, jak roczne rachunki za prąd spadają do minimum.

 

Jak wygląda instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu, fasadzie bocznej lub na gruncie, które za pomocą kabli DC połączone są z falownikiem (inwerterem). Falownik zamienia prąd stały, wytworzony z promieniowania słonecznego, w prąd zmienny, podłączony do sieci dystrybucyjnej. Najbardziej popularne instalacje typu on-grid, czyli takie, w których obiekt pozostaje podłączony do sieci energetycznej, wymagają także liczników produkcji i zużycia prądu, przyłączeń do sieci i zabezpieczeń. W przypadku systemów off-grid, dających pełną niezależność od dostawcy prądu, niezbędnym elementem takiej instalacji jest konieczność magazynowania (UPS, akumulator), pozwalający na czerpanie energii elektrycznej w momentach, gdy nie jest ona wytwarzana przez słońce – np w nocy.

Jak to działa?

Bezobsługowa instalacja działa tak, że w pierwszej kolejności pobierana i konsumowana jest energia słoneczna, dopiero w drugiej zaś – energia od dostawcy prądu. Bardzo istotny jest wybór instalacji o odpowiedniej mocy, która pokryje zapotrzebowanie energetyczne danej nieruchomości. Prąd generowany przez panele fotowoltaiczne jest zużywany na własne potrzeby, a nadwyżki energii elektrycznej, które zostaną wyprodukowane , są przesyłana do sieci i tam magazynowane. Energię te możesz odebrać o dowolnej porze w ciągu roku od wprowadzenia nadprodukcji do sieci – np. zimą, kiedy dni są krótsze i Twoja instalacja produkuje mniej energii.

Większość naszych systemów posiada wbudowany moduł komunikacyjny ( WiFi), dzięki czemu możesz na bieżąco kontrolować ilość wyprodukowanej energii elektrycznej i sprawdzać ile zaoszczędziłeś. Sprawdź w aplikacji jakie to proste!

Co zyskujesz

► Oszczędność

Redukujesz wydatki, nie – potrzeby. 6 lat – tyle czasu potrzeba, aby inwestycja się zwróciła. Przez ten czas obserwujesz jak Twoje roczne rachunki za prąd obniżają się nawet o 80%.

► Niezależność od dostawcy energii

Ceny prądu rosną i będą rosły. Ma na to wpływ wiele czynników, Fotowoltaika to nie tylko wielokrotnie niższe rachunki, ale i pewność, że będą one utrzymywały się na stałym niskim poziomie.

► Czyste środowisko

Panele fotowoltaiczne nie emitują CO2, nie wytwarzają hałasu, nie generują odpadów. Zielona energia to przyszłość dla nas i naszej planety.

► Komfort

System jest bezobsługowy, wraz z nim dostajesz możliwość zdalnego monitorowania swojej instalacji no i masz wiele lat gwarancji.

 

Pompy ciepła

Ciepła woda i ogrzewanie w Twoim domu dzięki energii odzyskanej z powietrza? To naprawdę możliwe! Powietrzna pompa ciepła to urządzenie przystępne cenowo, wydajne oraz przystosowane do naszej strefy klimatycznej.

Opieranie technik grzewczych i chłodzących wyłącznie na węglu czy drewnie nie jest już koniecznością. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost cen oleju opałowego, gazu i węgla inwestycja w pompę ciepła jest doskonałym rozwiązaniem zarówno ze względów ekonomicznych, jak i użytkowych.

Pompy ciepła typu powietrze/woda z odpowiednio dobranym systemem ogrzewania, pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu i produkcji ciepłej wody użytkowej.

W zależności od rodzaju rozwiązań, z których chcą Państwo skorzystać, inwestycja w OZE może wymagać poniesienia nakładu od kilku  do nawet kilkuset tysięcy i więcej zł.
Czy to dużo? Gdyby chodziło o jednorazową korzyść – tak. Ale jeśli inwestując w odnawialne źródła energii  uzyskują Państwo darmowy prąd na wiele lat – wówczas okazuje się, że inwestycja zwraca się już całkowicie po kilku – i od tej pory korzystają Państwo z energii elektrycznej i cieplnej całkowicie bezpłatnie.

 

Najważniejsze korzyści z zastosowania OZE w domach i firmach: 

► Bezpłatna energia elektryczna

► Ilość pobieranej energii jest nielimitowana. To, w jakim stopniu Państwo z niej korzystają, zależy tylko i wyłącznie od parametrów (efektywności) systemu, który wdrożymy w Państwa domu lub firmie.

► Optymalne wykorzystanie energii cieplnej (w przypadku pomp ciepła)
Zamiast dopłacać do ogrzewania, lepiej maksymalnie wykorzystać ciepło, które już zostało wytworzone. Pompa ciepła może obniżyć koszty ogrzewania budynku i wody nawet o kilkadziesiąt procent! a w przypadku połączenia z fotowoltaiką zredukować praktycznie do zera, nie wspominając o braku kosztach obsługi (transport, opłaty przesyłowe, itp.)

► Bez względu na wahania cen energii i kryzysów energetycznych
Każde tradycyjne paliwo wymaga ponoszenia opłat – wzrastają ceny gazu i energii elektrycznej, oleju opałowego, a nawet drewna i węgla. Tymczasem odnawialne źródła energii są darmowe i dostępne bez ograniczeń.

► Czystsze środowisko dla wszystkich
Wielką zaletą energii ze źródeł odnawialnych jest jej całkowita czystość. Korzystanie z OZE odbywa się bez emisji dymów i pyłów do atmosfery, nie powoduje także powstawania odpadów, które wymagają przecież składowania i utylizacji (opłata śmieciowa z roku na rok jest większa). Jeden dom lub firma nie wpłyną na jakość powietrza w całym regionie, ale im więcej osób korzysta z energii ze źródeł odnawialnych, tym szybciej zauważamy korzystny wpływ na środowisko.

► Bezpieczeństwo jest priorytetm
Choć nowoczesne instalacje grzewcze są coraz bezpieczniejsze, to jednak nie można wykluczyć całkowicie ryzyka np. rozszczelnienia instalacji gazowej, wybuchu gazu bądź zatrucia czadem. Instalacje słoneczne i wiatrowe, a także pompy ciepła są całkowicie wolne od tego rodzaju niebezpieczeństw.

► Udogodnienia dla inwestorów
Istnieje wiele programów i rozwiązań finansowych dla osób, które chcą zainwestować w energię ze źródeł odnawialnych. Ze względu na spore zróżnicowanie tego rodzaju dofinansowań oraz rozbieżnością terminów względem lokalizacji wspieramy naszych Klientów na każdym etapie, łącznie z monitorowaniem rynku dotacji z których mogą skorzystać.

sitepromotor