Logowanie Rejestracja Promocje Nowości

Twój koszyk jest pusty
W przechowalni: 0

SOFTEAM Sp. z o.o.
ul. Okopowa 47,
01-059 Warszawa
NIP: 5213339498
REGON 017258372
KRS: 0000013271
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

ING Bank Śląski S.A.
NUMER KONTA: 73 1050 1038 1000 0022 9370 3522

Kapitał Zakładowy: 105.500,00 złotych

Strona główna >> Oze dla domów

 

Odnawialne źródła energii w Państwa domu

Pompy ciepła, panele słoneczne, a nawet turbiny wiatrowe nigdy wcześniej nie były tak dostępne w zastosowaniach domowych, jak teraz. Jednak to właśnie odbiorcy indywidualni zyskują dzięki nim najwięcej.

 

Niższe rachunki (niemal wszystkie, które Państwo płacą!)

Zastosowanie OZE pozwala na obniżenie praktycznie wszystkich rachunków, które płacą Państwo co miesiąc – za wyjątkiem faktur za telefon i internet. OZE pozwalają korzystać za darmo z energii słonecznej i wiatrowej, którą można wykorzystać do ogrzewania domu i mieszkania, a także wody użytkowej (instalacje CO i CWU). Energia słoneczna i wiatrowa to także darmowy prąd, który zasila sieć elektryczną.

 

Dodatkowa oszczędność energii

Inny sposób na oszczędności to maksymalne wykorzystanie energii, którą już teraz pobierają instalacje w Państwa domu. Doskonałym sposobem na oszczędności jest pompa ciepła, która pobiera ciepło z otoczenia i „przekierowuje” je tak, by można było wykorzystać je w instalacjach CO i CWU. W budynkach wyposażonych w systemy wentylacji i klimatyzacji takie rozwiązanie chroni także przed stratami energii, która „ucieka” z budynku poprzez urządzenia klimatyzacyjne. Pompa sprawia, że obieg ciepła zbliża się do obiegu zamkniętego. Skoro trzeba pobrać energię np. do chłodzenia pomieszczeń, a w związku z tym procesem wytwarza się ciepło, to zamiast uwalniać je do środowiska, można dodatkowo wykorzystać je do ogrzania np. wody.

 

Słońce lub wiatr + pompa ciepła = maksymalna oszczędność energii

Choć energia pobierana ze słońca i wiatru jest nielimitowana, dzięki połączeniu instalacji solarnej bądź wiatrowej z pompą ciepła można sprawić, by cała energia była wykorzystywana racjonalnie. To ważne, ponieważ nadmiar energii mogą Państwo gromadzić i odsprzedawać (więcej na temat odsprzedaży energii).

sitepromotor